Nauczanie zdalne

Przyszli cukiernicy zamienili szkolna praktykę na domowe warsztaty

LINK: https://drive.google.com/file/d/1PB17heKME8YmWsF5KdKA-2d3kRuSe0Gm/view

CUKIERNICY MIKSUJĄ, UBIJAJĄ I PIEKĄ…

Nauka w domu dla naszych cukierników to nie tylko lekcje teoretyczne, ale przede wszystkim czas, w którym można pogłębić swoją wiedzę i wykonać praktyczne ćwiczenia u siebie w domu.

Zobaczcie sami: https://drive.google.com/file/d/1u2tks5gHHK2wmDqxLs-VQyIx6KuBgRr1/view

OGRODNICY PRACUJĄ

W czasie trwającej nauki zdalnej uczniowie kształcący się na kierunku OGRODNIK utrwalają oraz pogłębiają wiedzę praktyczną zdobytą podczas zajęć w pracowni ogrodniczej. Ćwiczą swe umiejętności wykonując prace pielęgnacyjne w ogródkach przydomowych, sadzą, produkują rozsady warzyw i kwiatów ozdobnych. Ogrodnicy rozwijają swoje pasje i kwalifikacje zawodowe…bo przecież niedługo egzaminy !

OGRODNICY PRACUJĄ                                                                 

CUKIERNICY POLECAJĄ

CIASTO Z RABARBAREM I KRUSZONKĄ NA MAJÓWKĘ

PRAKTYKI ZAWODOWE CUKIERNIKÓW

Uczniowie Szkoły Branżowej aktualnie odbywają praktyki zawodowe w swoich domach ze zdalnym wsparciem nauczycieli zawodu. Nabywają umiejętności i sprawności manualne cukiernika. Jedni ćwiczą wykonując wspaniałe wypieki drudzy zaś formują kształty precli i obwarzanków za pomocą plasteliny i masy solnej aby przynajmniej w taki sposób nauczyć się sposobów formowania drobnych ciastek i rogali. A oto efekty pracy naszych cukierników, z którymi chcemy podzielić się z Wami drodzy Uczniowie i Rodzice.

EFEKTY PRACY NASZYCH CUKIERNIKÓW

OGRODNICY ORAZ WSZYSCY MIŁOŚNICY KWIATÓW

Wielkanoc już za moment, więc czas najwyższy pomyśleć o odpowiedniej dekoracji związanej z tym radosnym świętem. Już od kilku lat w florystyce dominuje minimalizm, także i w tym roku, stawiamy na prostotę i oszczędność. Można więc do dekoracji wielkanocnych wykorzystać wiosenne kwiaty w prostych aranżacjach. Żywe rośliny tj. żonkile, hiacynty, szafirki, tulipany, fiołki, prymulki wnoszą nam do domu kolor, zapach i wiosenną świeżość. Święta te są szczególne, ponieważ symbolizują nadzieję i odradzające się życie, czyli budzącą się barwnymi kwiatami wiosnę. Oczywiście wśród wiosennych kwiatów w dekoracji nie może zabraknąć typowych ozdób wielkanocnych czyli pisanek, zajączków, kurczaczków oraz baranków. Niech kilka przedstawionych aranżacji, będzie inspiracją do stworzenia własnej dekoracji wielkanocnej.

FILM 1
FILM 2

CUKIERNICY UTRWALAJĄ WIEDZĘ NA ODLEGŁOŚĆ

https://www.youtube.com/watch?v=Deu99_AZj3c
https://www.youtube.com/watch?v=6KJkAbW8Dow

OGRODNICY- CZAS ZAPROSIĆ WIOSNĘ

Sadzanie roślin domowych, ukwiecanie balkonu i tarasu to sama przyjemność.
WŁAŚNIE PRZYSZŁA NA TO PORA!

Na przełomie marca i kwietnia można już ozdobić balkon i taras wczesnowiosennymi kwiatami. Do tego można wykorzystać piękne, różnokolorowe, wdzięczne i łatwo dostępne bratki ogrodowe, które można kupić nie tylko w centrach ogrodniczych, ale także w większych sieciach handlowych. Bratki, inaczej fiołki ogrodowe to doskonałe rośliny do łączenia w barwnych kompozycjach z innymi roślinami, także z tymi kwitnącymi wiosną. Polecane są na rabatę do ogrodu, do skrzynek na balkon i taras, a także możemy je wykorzystać w kuchni, jako dekoracja wielkanocnych potraw… Czas zakasać rękawy i udać się do pracy, a nasz balkon i ogród niech stanie się kolorowym akcentem w budzącej się do życia przyrodzie. Zdjęcia lub filmiki z Waszej pracy mile widziane. https://www.youtube.com/watch?v=08TATsKayTg

kontrast
powiększenie

   

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy
dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

w Dąbrowie Górniczej
ul. Swobodna 59
tel. 32 261 80 03