SOSW Aktualności - BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA Konkurs plastyczny kolory w mojej głowie – BR

Konkurs plastyczny kolory w mojej głowie – BR
18 lutego 2020

Liliowe zadumy,
seledynu cienie,
Fioletowe smutki
wysnuwają się ze mnie
w formie
wierszy krótkich…

Inspirowany twórczością Zofii Książek- Bregułowej
Ogólnoszkolny Konkurs Plastyczno- Literacki
,,Kolory w mojej głowie”

W Roku Szkolnym 2019/2020 nasz Ośrodek Szkolno- Wychowawczy dostąpi zaszczytu nadania imienia. Patronką została wybrana postać Zofii Książek- Bregułowej- Polskiej aktorki, poetki, łączniczki AK. Żyła w latach 1920- 2014. Podczas II wojny światowej w trakcie walk została okaleczona od wybuchu – do końca życia stając się osobą niewidomą. Żyła i tworzyła na naszej ziemi i była przyjaciółką tej szkoły. Poezja Zofii Książek- Bregułowej ma niebywałą umiejętność przekazywania różnorodnych stanów emocjonalnych. Autorka w sposób niezwykły posługiwała się w swych opisach obrazem, bogactwem kolorystyki, której funkcja jest szczególna biorąc pod uwagę fakt, iż była osobą niewidomą. Kolory tworzą tę poezję a nie są dodatkami do niej. Zatem niech kolory staną się inspiracją do wykonania pracy rysunkowej, malarskiej bądź literackiej. Czytajmy słowa autorki i twórzmy własne niepowtarzalne dzieło, które stanie się częścią wystawy plastycznej poświęconej autorce z okazji Nadania Szkole Imienia Zofii Książek- Bregułowej

Zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej I- III i IV- VIII, Szkoły Branżowej, Liceum, Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz Grup Rewalidacyjnych do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez nauczycieli SPP.

Regulamin konkursu PLASTYCZNEGO

Techniki prac: rysunek, malarstwo( z wyłączeniem malarstwa na szkle), grafika, kolaż, techniki tkackie
Format: nie większy niż A2
Tematyka prac: Prace plastyczne mogą być realistyczne bądź abstrakcyjne pt.: ,,Kolory w mojej głowie”- mogą przedstawiać stan umysłu bądź interpretację otaczającego nas świata
Kategorie wiekowe:
1. Kl. I – III szkoły podstawowej
2. Kl. IV – VIII szkoły podstawowej
3. Szkoły Ponadpodstawowe

Termin składania prac: 10 marca 2020r.
Na odwrocie powinny znaleźć się informacje dotyczące danych ucznia tj: imię i nazwisko, wiek, klasa, nazwa szkoły, nazwisko nauczyciela przygotowującego ucznia.

Miejsce składania prac: sala1.23. p 7

Osoby odpowiedzialne- Małgorzata Bednarz- Bandurska,
Anna Saltarska,
Jolanta Nowak,
Małgorzata Nowak

16 marca nagrodzone i wyróżnione osoby zostaną zaproszone wraz z opiekunami na uroczystą inaugurację konkursu która odbędzie się w SOSW w Dąbrowie Górniczej.

kontrast
powiększenie

   

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy
dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

w Dąbrowie Górniczej
ul. Swobodna 59
tel. 32 261 80 03