Nauczanie zdalne

ZDALNE PRACE UCZNIÓW

ZDALNE PRACE UCZNIÓW – PREZENTACJA

WARSZTATY DLA GRUP REWALIDACYJNO-WYCHOWAWCZYCH

„Las w słoiku – praca z żywiołem ziemia”

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z propozycją warsztatowych zajęć dla grup rewalidacyjno-wychowawczych. LAS W SŁOIKU to to zielona roślinna kompozycja zamknięta w szklanym naczyniu. Naszą ideą jest zainspirowanie dzieci do poznawania świata przyrody, ze względu na to, że rośliny to nieodłączna część Naszego Świata. Zieleń łagodzi, przynosi zadowolenie, daje spokój, uspokaja i odpręża. Żywiołem wiosny jest ziemia. Ma zdecydowaną barwę, specyficzny zapach, a ze względu na swoją strukturę, wilgotność i temperaturę, dostarcza dziecku złożonych doznań dotykowych. W przypadku dzieci niepełnosprawnych, które rzadko mają możliwość obcować z tym żywiołem jest to bardzo cenne przeżycie. Serdecznie zapraszamy.

Monika Musiałek
Magdalena Sączewska

LAS W SŁOIKU – PRACA Z ŻYWIOŁEM ZIEMIA

DZIEŃ ZIEMI – CYKL LEKCJI

Dzień Ziemi obchodzono po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych ponad 40 lat temu. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciw niszczeniu środowiska. W dniu święta naszej planety każdy powinien pomyśleć, jak może zadbać o najbliższe środowisko i stać się przyjacielem Ziemi. W klasach Szkoły Przysposabiającej do Pracy przeprowadzono cykl lekcji poświęconych tak ważnym tematom jak: segregowanie odpadów, woda, energia elektryczna, zieleń, hałas. Uczniowie zapoznali się z pouczającym wierszem pod tytułem: ,,Spotkanie z ekologiem,, Wykonali szereg ćwiczeń i prac związanych z obchodami Światowego Dnia Ziemi.
Otrzymali polecenie: Przeczytaj fragmenty zdań. Zastanów się i je dokończ.
1. Jeśli nie będziemy dbać o naszą planetę, to…
2. Musimy chronić środowisko, bo…
Odpowiedzi nadeszły w różnej formie: pisemnej, plastycznej, także jako wyraz praktycznego działania.

Ewa Tarnowska

CHRONIMY ŚRODOWISKO NATURALNE

,,Zieleń ludzkie oko cieszy.
Niech bez przeszkód pięknie rośnie!
Gdy przybywa drzew i kwiatów,
życie płynie nam radośniej,,

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wykonali wiele działań, uczących szacunku do przyrody i do środowiska naturalnego, które nas otacza. Sadzili kwiaty, dbali o nie, sadzili kiełki, drzewka, wykonywali piękne prace plastyczne różnymi technikami. Poszerzali swoją wiedzę, wykonując różnorodne ćwiczenia przesłane przez nauczycieli. Otrzymując informacje zwrotne, przekonujemy się, ile pracy, wysiłku, chęci wkładają nasi uczniowie, aby poszerzać swoją wiedzę, zdobywać nowe wiadomości i wdrażać je w życie.

Ewa Tarnowska

ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA

Od kilku dni, dzięki nadsyłanym przez Was zdjęciom i filmom, mamy możliwość obserwowania Waszych przygotowań do Wielkanocy. Wykonujecie prace porządkowe w gospodarstwie domowym, przygotowujecie świąteczne ozdoby, siejecie rzeżuchę. Życzymy Wam satysfakcji z wykonywanych zadań. Z Waszym udziałem z pewnością Święta Wielkanocne będą udane.

Nauczyciele Szkoły Przysposabiającej do Pracy

kontrast
powiększenie

   

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy
dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

w Dąbrowie Górniczej
ul. Swobodna 59
tel. 32 261 80 03