SOSW Aktualności - SZKOŁA PODSTAWOWA KAMPANIA ZWIĄZANA Z WYBOREM PATRONA

KAMPANIA ZWIĄZANA Z WYBOREM PATRONA
30 listopada 2017

1 dzień kampanii i prezentacji – 30 października 2017r.

Ruszyła kampania reklamowa na Patrona Szkoły Podstawowej W poniedziałek 30 października 2017r. uczniowie klas 4-7 SP oraz przedstawiciele klas 1-3 SP wraz z nauczycielami wzięli udział w apelu, w trakcie którego przedstawiono kandydatów na patrona SP. Były to postaci znane i nietuzinkowe, których dokonania zapisały się na stale w polskiej historii. Zofia Książęk – Bregułowa, Maria Konopnicka, ks. Jan Twardowski, Jan Paweł II stali się bohaterami poniedziałkowego spotkania. Każdy to niewątpliwy autorytet, czyli osobowość godna zaufania, ciesząca się powszechnym szacunkiem i uznaniem. Uczniowie już wcześniej dyskutowali na lekcjach o tym, kim jest autorytet i jakie powinien posiadać cechy, by młode pokolenie kierowało się w życiu jego zasadami. Kolejno odtwarzano prezentacje o wcześniej wymienionych kandydatach. Dodatkowo wybrani uczniowie odczytywali teksty biograficzne, wzbogacone filmami o życiu i twórczości tych wybitnych Polaków. Jednak poniedziałek należał do Jana Pawła II. Koniec spotkania uwieńczył wzruszający montaż słowno-poetycki o naszym Papieżu. Grupa uczniów śpiewała też przepiękne piosenki o Janie Pawle II, w tym słynną „Arkę”, ulubioną pieśń Ojca Świętego. W kolejnych dniach zostaną przedstawione dalsze kandydatury w strefach ucznia. Można powiedzieć, że kampania reklamowa ruszyła na całego. Wkrótce uczniowie i nauczyciele SP wybiorą swojego patrona… Choć duch helloween unosił się po korytarzu, to jednak ten dzień należał do Jana Pawła II. Jeszcze po zakończeniu apelu dzieci nuciły „Arkę” i nie był to przypadek.

2 dzień kampanii i prezentacji – 3 listopada 2017r.

W ramach trwającej kampanii reklamowej, związanej z wyborem Patrona Szkoły Podstawowej, w dniu 3 listopada uczniowie przy pomocy nauczycieli przygotowali i zaprezentowali sylwetkę kolejnego kandydata, którym jest Maria Konopnicka. Równocześnie w pawilonie 3, 4 i 7 uczniowie mieli możliwość dokładnego zapoznania się z życiorysem i twórczością pisarki. Wysłuchali pieśni patriotycznej jej autorstwa – „Roty”, którą Polacy wielokrotnie śpiewali w trudnych dla ojczyzny czasach. Na zakończenie spotkania uczniowie klas VII w humorystyczny sposób przybliżyli młodszym kolegom równie humorystyczny utwór Marii Konopnickie jpt. „Stefek Burczymucha”.

3 dzień kampanii i prezentacji – 6 listopada 2017r.

6 listopada 2017r. odbyło się kolejne spotkanie poświęcone przedstawieniu kandydatów na patrona SP. Bohaterem apelu była Zofia Książek – Bregułowa. Uczniowie zaprezentowali sylwetkę aktorki i poetki, ale przede wszystkim wspaniałego człowieka. Następnie wszyscy mieli możliwość obejrzenia filmu, nakręconego przez uczniów i nauczycieli Ośrodka, będącego obrazem życia i twórczości artystki. Jej nieugięty charakter i dążenie do spełnienia marzeń, pomimo utraty wzroku, jest dla nas wciąż inspiracją do osiągania swych własnych, często trudnych do zdobycia celów. Można było też zobaczyć pamiątki związane z postacią pani Zofii: tomiki wierszy, maszynę do pisania, dokumenty i szale – ulubioną część garderoby poetki.

4 dzień kampanii i prezentacji – 8 listopada 2017r.

Tego dnia w naszym Ośrodku odbył się apel w strefie ucznia, w pawilonie 3, dotyczący osoby Jana Twardowskiego – jednego z kandydatów na patrona Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 1. Z tej okazji na korytarzu przygotowana została wcześniej gazetka tematyczna. Dzieci miały okazję wysłuchać życiorysu Jana Twardowskiego zaprezentowanego przez nauczycieli klas 1-3, poznać Jego wiersze m.in. :” Obiecanki cacanki” „ Arka” , „ W klasie” i zastanowić się nad w/w kandydaturą.

KAMPANIA ZWIĄZANA Z WYBOREM PATRONA – PREZENTACJA
kontrast
powiększenie

   

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy
dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

w Dąbrowie Górniczej
ul. Swobodna 59
tel. 32 261 80 03