MATEMATYCZNE ZMAGANIA
23 listopada 2017

23 listopada 2017 r. w naszym Ośrodku odbył się IV Wojewódzki Konkurs „Triatlon Matematyczny”, który jest coraz bardziej popularny, o czym świadczy rosnąca z roku na rok liczba uczestników. W konkursie wzięły udział 24 dwuosobowe drużyny, które reprezentowały szkoły z: Katowic, Gliwic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich, Bytomia, Będzina, Sosnowca, Lublińca, Dąbrowy Górniczej, a nawet z Chrzanowa. Po oficjalnym rozpoczęciu i przywitaniu zebranych przez Dyrekcję Ośrodka, młodzież przystąpiła do rozwiązywania zadań konkursowych. Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach – gimnazjum oraz szkoła podstawowa. Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie każda para odpowiadała na trzy krótkie pytania (gimnazjum) lub układała domino matematyczne (szkoła podstawowa). Kolejny etap to łamigłówki – tangram, kwadrat magiczny oraz krzyżówka, oczywiście również o tematyce matematycznej. W ostatnim etapie drużyny rozwiązywały po trzy zadania tekstowe obejmujące zagadnienia dotyczące życia codziennego.

Laureatami zostali:

w kategorii szkoła podstawowa:
I miejsce – SOSW w Dąbrowie Górniczej,
II miejsce – ZSSPE w Siemianowicach Śląskich
III miejsce – SOSW w Lublińcu

w kategorii gimnazjum:
I miejsce – ZSS im. Janusza Korczaka w Gliwicach
II miejsce – SOSW w Dąbrowie Górniczej,
III miejsce – SP nr 9 im. Jana Pawła II w Katowicach Specjalna

Po trudach konkursowych zmagań, w oczekiwaniu na wyniki, wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Uczniowie mieli też okazję podzielić się opinią na temat konkursu, wypełniając ankietę. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy oraz wspaniałe nagrody, a pozostali uczniowie drobne upominki. Podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu otrzymali również nauczyciele. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, nie tylko zwycięzcom, ponieważ wykazali się wiedzą i umiejętnościami matematycznymi. Zapraszamy za rok!

Organizatorzy: Monika Zagała, Marta Szewc, Mariola Orłowska, Wioletta Kowalska-Nizioł, Anita Kluska, Małgorzata Dolińska.

kontrast
powiększenie

   

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy
dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

w Dąbrowie Górniczej
ul. Swobodna 59
tel. 32 261 80 03