SOSW Aktualności - SZKOŁA PODSTAWOWA Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2020

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2020
23 czerwca 2020

„Kangur” jest najbardziej masową imprezą matematyczną. Integruje młodzież całego świata, a jego głównym celem jest szeroka popularyzacja matematyki. Tegoroczny Kangur miał odbyć się 19 marca, jednak tydzień wcześniej zostały zawieszone zajęcia w szkołach. Organizatorzy dwukrotnie jeszcze zmieniali termin, licząc (jak my wszyscy), że wkrótce wrócimy do szkoły. Jednak stało się inaczej. W związku z tym została podjęta decyzja, że konkurs zostanie przeprowadzony w nietypowy sposób… Kangur 2020 został przeprowadzony na platformie Dzwonek.pl Uczniowie mogli rozwiązać zadania dostępne na Platformie z poziomu swojego komputera domowego, ewentualnie tabletu czy telefonu, o ile był on połączony z Internetem. Każdy uczestnik miał przyporządkowany login i hasło, otrzymał również „instrukcję dla uczestnika konkursu”.

W naszym Ośrodku w konkursie wzięło udział 7 uczniów, którzy rozwiązywali zadania w trzech kategoriach:
Maluch (klasy trzecie i czwarte) – 1 uczeń,
Beniamin (klasy piąte i szóste) – 3 uczniów,
Kadet (klasy siódme i ósme) – 3 uczniów.

Każda kategoria pisała konkurs w innym terminie: Kadet – 2 czerwca, Beniamin – 3 czerwca, Maluch – 4 czerwca. W dniach 25 – 26 maja uczniowie mogli wziąć udział w sesji próbnej. Ze względu na inny charakter konkursu w tym roku, czas na rozwiązanie zadań został wydłużony do 90 minut. Wszyscy uczestnicy zasługują na gratulacje i podziękowanie, że godnie reprezentowali naszą szkołę. Aby dobrze zapamiętali ten szczególny konkurs, otrzymają edukacyjną układankę logiczną typu tangram.
Dwoje uczniów naszego Ośrodka otrzymało wyróżnienia za bardzo dobre wyniki – Nataniel Dałek z klasy 3d oraz Emilia Tryjańska z klasy 7a. Oboje zajęli bardzo wysokie miejsca w powiecie i regionie katowickim. GRATULUJEMY!!!

Szkolny Koordynator Konkursu
Wioletta Kowalska-Nizioł

kontrast
powiększenie

   

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy
dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

w Dąbrowie Górniczej
ul. Swobodna 59
tel. 32 261 80 03