SOSW Aktualności - SZKOŁA PODSTAWOWA Mikołaj potrzebuje Twojej pomocy

Mikołaj potrzebuje Twojej pomocy
29 listopada 2021

Szanowni Państwo,
zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie świątecznym dla uczniów klas IV, V, VI, VII i VIII szkół podstawowych!
Organizatorem konkursu jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a czynności związane z organizacją Konkursu wykonuje Studenckie Interdyscyplinarne Koło Naukowe Dydaktyki Matematyki. Konkurs przeprowadzany jest pod patronatem i przy wsparciu finansowym Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
Konkurs jest jednoetapowy i polega na samodzielnym stworzeniu zadania, którego rozwiązaniem będzie liczba 2412, wskazująca na datę 24 grudnia – dzień, w którym obdarowujemy się prezentami. Polecenie konkursowe brzmi:
Mikołaj potrzebuje Twojej pomocy!
Święty Mikołaj zapomniał, w jaki dzień ma rozdać prezenty. Aby 24 grudnia brak prezentów pod choinką nie sprawił przykrości milionom dzieci na całym świecie, pomóż Mikołajowi rozruszać umysł i przygotuj dla niego zadanie, którego rozwiązaniem będzie liczba 2412. Zdaj się na swoją kreatywność!”.
Przy ocenie prac pod uwagę brane będą: poprawność merytoryczna i rachunkowa oraz oryginalność rozwiązania. Dodatkowym walorem będzie estetyka nadesłanego zgłoszenia.
Zgłoszenia nadsyłać można do 15 grudnia 2021 roku do godziny 23:59 na adres konkurs.swiateczny.uam@gmail.com.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 grudnia 2021 r. Wyłonionych zostanie po dwóch laureatów z klas IV-VI oraz VII-VIII, którzy otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy uczestnictwa. W szczególnych przypadkach komisja konkursowa zastrzega sobie prawo do wyróżnienia prac oraz uhonorowania ich dyplomem.
W załączeniu przekazujemy: regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy, zgodę rodziców/opiekunów prawnych na udział w konkursie oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Dostarczenie tych dokumentów wraz z pracą konkursową jest warunkiem niezbędnym uczestnictwa w konkursie.

Z pozdrowieniami
Członkowie Zarządu Studenckiego Interdyscyplinarnego Koła Naukowego Dydaktyki Matematyki

REGULAMIN
ZAŁĄCZNIK 1
ZAŁĄCZNIK 2
ZAŁĄCZNIK 3
kontrast
powiększenie

   

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy
dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

w Dąbrowie Górniczej
ul. Swobodna 59
tel. 32 261 80 03