SOSW Aktualności - SZKOŁA PODSTAWOWA Szkolne Koło Caritas w drugim semestrze

Szkolne Koło Caritas w drugim semestrze
6 czerwca 2019

W drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019 opiekun Szkolnego Koła Caritas wraz z uczniami zrealizowali na terenie naszej szkoły następujące zadania:
– 8 lutego wolontariusze i opiekun SKC zorganizowali w Ośrodku „Karmelowy Seans Filmowy”. Celem akcji było wspólne obejrzenie wartościowego filmu, a potem jego omówienie. Uczniowie klas 4-8 obejrzeli film pod tytułem „Zaklinacz Koni” a następnie w grupach rozwinęła się dyskusja dotycząca wartości które zostały w filmie poruszone. Całą akcję uatrakcyjnił Caritas Diecezji Sosnowieckiej, który przekazał dzieciom i młodzieży popcorn karmelowy, który okazał się smacznym dodatkiem.
– 29 i 30 marca wzięliśmy udział w kolejnej akcji Caritas „Tak, pomagam”. Tym razem zbieraliśmy żywności w sklepie sieci Biedronka przy ul. Kasprzaka 16, z której przygotowywaliśmy wielkanocne paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin uczniów naszej placówki.
– w ramach Jałmużny Wielkopostnej wzięliśmy udział w projekcie „Dar Juniora dla Seniora”, w ramach którego przeprowadziliśmy zbiórkę środków higienicznych dla podopiecznych Caritas. Zebraliśmy bandaże, plastry, strzykawki jednorazowe, płatki higieniczne, mokre chusteczki, które zostały przekazane do Caritas diecezji Sosnowieckiej
– wolontariusze wraz z opiekunem przygotowywali świąteczne kartki , które wraz
z życzeniami przekazaliśmy podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej, Domu Samotnej Matki i do Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu. Powyższe zadania przyczyniły się do zrealizowania założeń zawartych w Planie pracy SKC oraz uzyskania zamierzonych osiągnięć i umiejętności.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas – Elżbieta Poręba

kontrast
powiększenie

   

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy
dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

w Dąbrowie Górniczej
ul. Swobodna 59
tel. 32 261 80 03